معرفی بهترین کتاب های روانشناسی عزت نفس

این مقاله رو برای دوستاتون بفرستید:

واتس‌اپ
تلگرام
توییتر
ایمیل
معرفی بهترین کتاب های روانشناسی عزت نفس

ما در عصر اعتماد و ارتباطات زندگی می‌کنیم و می‌بینیم که مردم جذب کسانی می‌شوند که از عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. مقوله‌ی عزت نفس و اعتماد به نفس دو عبارتی هستند که در زیر چتر «عشق به خود» قد علم کرده‌اند.

این دو عبارت ساختارهایی هستند که بیانگر طرز نگاه ما به خود، درک خود به‌عنوان موجودات فردی و به تصویر کشیدن شخصیت خود در جهان هستند. اعتماد به نفس کلید یک زندگی کامل است و داشتن عزت نفس بالا جایی است که همه چیز از آنجا شروع می‌شود.

عزت نفس از کودکی شکل می‌گیرد. نحوه تعامل، مشاهده، و گوش دادن به الگوهای ارتباطی می‌تواند نقش مهمی در شکل دادن به دیدگاه و احساس ما نسبت به خود داشته باشد. امروزه ایجاد عزت نفس و اتکا به خود موضوعی نگران کننده است و به لطف پیشرفت‌های اخیر در علم و ادبیات، اکنون پاسخ‌های درستی برای آن داریم.

در این مقاله تعدادی از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس و موضوعات مرتبط به آن را ارائه می‌دهیم. منابعی که در اینجا خواهید یافت، عملی و مبتنی بر شواهد هستند و راه‌های موثری را پیشنهاد می‌کنند که بتوانیم این دانش را در زندگی روزمره خود پیاده کنیم.

بررسی 10 کتاب روانشناسی در مورد عزت نفس

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس که در رابطه با افزایش عزت نفس نوشته شده اند را با هم بررسی کنیم.

خواندن این کتاب ها می تواند به تقویت عزت نفس شما و رسیدن به آرامشی پایدار کمک کنند. البته که توصیه می کنیم حتما مقاله «راهکارهای افزایش عزت نفس» از آکادمی زندگی را نیز مطالعه کنید.

برویم به سراغ بررسی بهترین کتاب های حوزه عزت نفس :

1) کتاب شش ستون عزت نفس

این کتاب حاصل مشاهدات بالینی و تحقیقات زندگی ناتانیل براندن است. براندن به‌صورت خلاقانه مزایای رشد عزت نفس را بر اساس شش رکن ارائه کرده است. این کتاب توضیح می‌دهد که چرا عزت نفس یک نیاز ضروری برای بدن، ذهن و شخصیت سالم است و راه‌های عملی را برای پرورش آن پیشنهاد می‌کند.

کتاب ۶ ستون عزت نفس از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس

2) کتاب موهبت کامل‌ نبودن

رها كردن خودِ آرمانی و پذيرش خود واقعی نتیجه‌ی سال‌ها تحقیق و آموزش برنی براون در آگوست 2010 به چاپ رسید. این کتاب بیش از 2 میلیون نسخه فروخته است و توسط بسیاری از موسسات مشهور، از جمله فوربس و نیویورک تایمز، کتابی تحول آفرین به خودیاری در نظر گرفته شده است.

این کتاب به طرز دلپذیری خوانندگان را دعوت می‌کند تا بدانند که بیش از آن چیزی هستند که خودشان فکر می‌کنند. نویسنده توضیح می‌دهد که چقدر طبیعی است که گاهی اوقات احساس بی لیاقتی و «کم» بودن کنیم. براون برای پذیرش منتقد درونی و استفاده از آن برای پذیرفتن زندگی «ناکامل» خود به بهترین شکل ممکن، راهبردهای معنادار و علمی ارائه می‌دهد.

کتاب موهبت کامل نبودن از کتاب‌های روانشناسی عزت نفس

3) کتاب عزت نفس در ۱۰ گام

اگر تا به حال نسبت به دستاوردهای خود در زندگی احساس بدی داشته‌اید یا در تلاش برای پرورش بهره‌وری در فعالیت‌های روزانه خود هستید، ممکن است این کتاب همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

کتاب عزت نفس در ۱۰ گام نوشته‌ی دیوید، د. برنز، خوانندگان را در سفری باشکوه به سمت خودشناسی می‌برد. این کتاب در مورد پذیرش، شفقت و نوآوری به‌عنوان اجزای حیاتی برای ایجاد یک سیستم خودباوری ایمن در درون خود صحبت می‌کند.

روش‌ها و نمونه‌هایی که در کتاب ذکر شده، فردی هستند و خطاپذیری انسان را در بر می‌گیرند. این کتاب کاربردی‌ست و دارای شواهد و مدارکی است که به طور موثر با حال و هوای امروزی قابل اجرا است.

کتاب عزت نفس در ۱۰ گام از بهترین کتاب‌های عزت نفس

4) کتاب سایکو سایبرنتیک جدید

کتاب سایکوسایبرنتیک جدید از دهه 1960 با بیش از 30 میلیون نسخه فروخته شده، پرفروش‌ترین کتاب خودیاری بوده است. این کتاب توسط دکتر ماکسول مالتز برای هدف‌گذاری و اجرای برنامه‌های حیاتی زندگی مفید است. او مکرراً کار خود را به روز کرده است تا جنبه‌های معاصر منابع را نیز در بر گیرد.

کتاب سایکو سایبرنتیک جدید از کتاب‌های عزت نفس

5) کتاب از ذهنت خارج شو و زندگی کن

عزت نفس و اعتماد به نفس از پذیرش خودمان نسبت به ضعف‌ها و موفقیت‌های ما شروع می‌‌شود و این همان چیزی است که هدف درمان پذیرش و تعهد (ACT) است. فرآیند ACT به ما کمک می‌کند بین درد و رنج تفاوت قائل شویم و کتاب از ذهن خود خارج شوید و وارد زندگی خود شوید بر این جنبه تمرکز دارد.

استیون هیز برخی از مفیدترین تکنیک‌های علمی را برای غلبه بر مبارزات موقت و نگاه کردن به تصویر بزرگ‌تر ارائه کرده است. این کتاب رویکردی انقلابی برای مقابله با افسردگی، اضطراب و اختلالات استرس دارد و به خوانندگان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه می‌توانیم به طور مثبت به دردهای خود بپردازیم و نقاط قوت خود را در رنج کشف کنیم تا از یک زندگی رضایت‌بخش لذت ببریم.

کتاب از ذهنت خارج شو و زندگی کن از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس

6) کتاب شفای زندگی

شما می‌توانید زندگی خود را شفا دهید ایده اصلی این کتاب پرفروش خودیاری این است که یک فرد می‌تواند تقریباً به همه چیز در زندگی دست یابد اگر مایل به انجام کار ذهنی لازم برای آن باشد.

نویسنده لوئیز هی، تجربیات دست اول مهمی از جمله موقعیت‌های زندگی خود را در مورد اینکه چگونه مردم می‌توانند صرفاً با فکر کردن و احساس مثبت در مورد خود چیزها را به نفع خود تغییر دهند به اشتراک گذاشته است.

کتاب شفای زندگی از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس

7) کتاب هنر شادمانگی

این کتاب مجموعه‌ای از گفتگوهای فردی را ارائه می‌کند که نویسنده با افراد مختلف در مقاطع مختلف زندگی داشته است. این کتاب سنگ بنای الهام بی‌پایان، عشق به خود و وجود معنادار است – که خواندن آن برای همه ضروری است.

8) کتاب جادوی فکر بزرگ

اگر به دنبال القای خودباوری بدون تحریف در خود یا دیگران هستید، این کتاب برای شما مناسب است. کتاب جادوی فکر بزرگ، راهنمای افزایش و ارتقای تصویر خود است. دیوید جی. شوارتز معتقد است که تا زمانی که آمادگی پذیرش نقاط قوت و ضعف خود را نداشته باشیم، هرگز نمی‌توانیم از دام عدم اعتماد به نفس رها شویم.

کتاب جادوی فکر بزرگ از بهترین کتاب‌های روانشناسی عزت نفس

9) کتاب قدرت تفکر مثبت

این کتاب توسط دکتر نورمن وی پیل در مورد بیدار کردن روحیه مثبت در خود و درک اینکه چه اتفاقی می‌افتد زمانی که ما آگاهانه افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنیم، است. این کتاب رویکردی مدرن دارد و نویسنده به زیبایی ارزش داشتن فضای خود را توضیح داده است و بیان کرده است که چگونه می‌توانیم از آن برای بهبود خود استفاده کنیم.

از تعیین هدف تا اجرای برنامه‌های زندگی، این کتاب همه چیزهایی که برای ایستادن دوباره روی پای خود نیاز دارید، را به شما هدیه می‌‌دهد.

کتاب قدرت تفکر مثبت از بهترین کتاب‌های عزت نفس

10) کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ توسط اسپنسر جانسون یک مکاشفه واقعی از شناخت نقاط قوت و ضعف ما و استفاده از آنها برای جستجوی خوشبختی و موفقیت در زندگی است. این کتاب دارای مؤلفه هایی از واقع گرایی، معنویت، مداخلات مثبت و نکات اصلاح سبک زندگی است که هدف همه آنها نشان دادن چگونگی سازگاری مؤثرتر با زندگی است. نویسنده با استعاره عجیب پنیر، کاوش عمیقی را در پیشبرد موفقیت آمیز خودمان به سوی یک زندگی شادتر انجام داده است.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

اگر مایل به یادگیری عزت نفس از ریشه هستید،پیشنهاد می کنم از صفحه آموزش عزت نفس شروع کنید

تقویت احساس ارزشمندی

دوره آموزشی پیشنهادی ما

این دوره مخصوص کسانی است که از دید دیگران خوب و ارزشمند به نظر می رسند اما در تنهایی خود را ارزشمند نمی دانند. بیایید ۷ساعت با ما همراه شوید تا احساس ناکافی بودن را برای ادامه زندگی با احساس ارزشمندی عوض کنیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *