پذیرش واقعیت های زندگی

این مقاله رو برای دوستاتون بفرستید:

واتس‌اپ
تلگرام
توییتر
ایمیل
مراحل پذیرش واقعیت زندگی

زندگی یک ترن هوایی از فراز و نشیب است، سفری که همه ما از همان روزی که به دنیا می آییم آغاز می کنیم. همانطور که در پیچ و خم ها حرکت می کنیم، یک حقیقت اساسی آشکار می شود: پذیرش واقعیت زندگی، کلید رسیدن به رضایت و آرامش است.

پذیرش غیرقابل پیش بینی بودن زندگی

در دنیایی که گاهی اوقات احساس آشفتگی و غیرقابل پیش بینی می کند، بهتر است به عدم قطعیت زندگی اعتراف کنیم. آلبرت انیشتین عاقلانه گفت: “زندگی مانند دوچرخه سواری است. برای حفظ تعادل خود باید به حرکت ادامه دهید.” به جای مقاومت در برابر پیچ و خم ها، آنها را بخشی از سواری هیجان انگیز در نظر بگیرید.

مراحل تقویت پذیرش واقعیت زندگی

همانطور که هراکلیتوس می گوید: “تنها ثابت در زندگی تغییر است.” تغییر می تواند دلهره آور باشد، اما بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. شاید زمان آن رسیده است که مقاومت در برابر تغییر را متوقف کنید و شروع به پذیرش آن کنید. هر تحولی پتانسیل رشد و فرصت های جدید را در خود دارد. به یاد داشته باشید که پذیرش واقعیت زندگی یک فرآیند مداوم است. ممکن است یک شبه اتفاق نیفتد، و زمان‌هایی وجود خواهد داشت که چالش‌برانگیزتر از دیگران باشد. وقتی روی تقویت پذیرش واقعیت زندگی کار می کنید، با خودتان ملایم باشید.

مراقبه ذهن آگاهی‌ (مدیتیشن): تمرینات ذهن آگاهی به شما کمک می کند در لحظه حال بمانید و بدون قضاوت آن را بپذیرید. مدیتیشن منظم می تواند توانایی شما را برای پذیرش واقعیت زندگی آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد افزایش دهد.

ناپایداری را در آغوش بگیرید: بدانید که همه چیز در زندگی ناپایدار است. این شامل هر دو خوب و بد است. دانستن اینکه شرایط دشوار تغییر خواهند کرد، می تواند به شما کمک کند که آنها را با لطف بیشتری بپذیرید.

قدردانی را تمرین کنید: پرورش قدردانی می تواند به شما کمک کند تا از نکات مثبت زندگی خود قدردانی کنید. به جای تمرکز بر کمبودها، چیزهای خوبی را به شما یادآوری می کند.

سختگیر بودن نسبت به خود: با خود مهربان باشید و بپذیرید که احساس کردن طیف وسیعی از احساسات اشکالی ندارد. با همان سختی که به یک دوست ارائه می دهید با خود رفتار کنید.

از چالش ها درس بگیرید: به چالش ها و سختی ها به عنوان فرصت هایی برای رشد شخصی نگاه کنید. به جای اینکه آنها را به عنوان یک مانع ببینید، آنها را به عنوان درس هایی ببینید که می تواند شما را قوی تر و انعطاف پذیرتر کند.

احساسات خود را بپذیرید: احساسات بخشی طبیعی از زندگی هستند. به جای سرکوب یا اجتناب از آنها، به خود اجازه دهید آنچه را که احساس می کنید احساس کنید. اشکالی ندارد که گاهی غمگین، عصبانی یا مضطرب باشید.

انتظارات واقع بینانه تنظیم کنید: پذیرش واقعیت زندگی شامل پذیرش محدودیت های خود هم هست. در مورد آنچه می توانید و نمی توانید کنترل کنید واقع بین باشید. شما نمیتوانید کسی یا چیزی را تغییر دهید که روی آن کنترل ندارید.

به دنبال پشتیبانی باشید: افکار و احساسات خود را با دوستان قابل اعتماد، خانواده یا یک درمانگر در میان بگذارید. گاهی اوقات، صحبت با کسی می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را پردازش کنید و دیدگاه خود را به دست آورید.

روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید: در حالی که بسیاری از جنبه های زندگی وجود دارد که نمی توانید آنها را کنترل کنید، چیزهایی وجود دارد که می توانید. تلاش خود را بر روی مناطقی که در آن نفوذ دارید متمرکز کنید.

برای تغییر آماده باشید و گارد نگیرید: زندگی دائما در حال تغییر است. پذیرای تجربیات جدید و سازگار با تغییرات باشید. مقاومت در برابر تغییر می تواند منجر به نارضایتی و استرس شود.

خودآگاهی را تمرین کنید: ارزش ها و اولویت های خود را درک کنید. این می تواند به شما کمک کند تا تصمیماتی بگیرید که با باورهای شما همسو باشد و حس هدف و پذیرش واقعیت زندگی شما را افزایش دهد.

محدود کردن مقایسه ها: از مقایسه زندگی خود با دیگران خودداری کنید. سفر هر کس منحصر به فرد است و چیزی که برای یک نفر مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد.

صبوری را پرورش دهید: پذیرش واقعیت زندگی اغلب نیاز به صبر دارد. بسیاری از چیزها برای تکامل و تغییر به زمان نیاز دارند. صبر می تواند به شما کمک کند شرایط سخت را تحمل کنید.

معنی و هدف را بیابید: کشف کنید که چه چیزی به زندگی شما معنا و هدف می دهد. درگیر شدن در فعالیت هایی که با ارزش های شما همسو هستند، می تواند پذیرش فراز و نشیب های زندگی شما را افزایش دهد.

به یادگیری ادامه دهید: ذهنیت رشد را بپذیرید و به یادگیری ادامه دهید. دانش و توسعه شخصی می تواند به شما کمک کند تا چالش های زندگی را به طور مؤثرتری هدایت کنید.

 حرف آخر من

توی این مقاله بهترین تمرین های تقویت پذیرش را بیان کردم، به این تمرینات با چشم باز و با جدیت بپردازید، قطعا توی این مسیر باید صبور باشید، تغییرات سریع ظاهر نمی شود. اگر دوست دارید از تجربه کسی که این مراحل را پشت سر گذاشته بشنوید و همه این موارد و موارد دیگر را آموزش ببینید، شک نکنید دوره جامع عزت نفس فقط برای شما طراحی شده، در مدت فشرده و در ۲۵ ساعت آموزش عزت نفس را از زبان مهرداد ارجمندی یادبگیرید. رضایت بالای این دوره گویای تاثیرگذاری دوره را نشان می دهد.

تقویت احساس ارزشمندی

دوره آموزشی پیشنهادی ما

این دوره مخصوص کسانی است که از دید دیگران خوب و ارزشمند به نظر می رسند اما در تنهایی خود را ارزشمند نمی دانند. بیایید ۷ساعت با ما همراه شوید تا احساس ناکافی بودن را برای ادامه زندگی با احساس ارزشمندی عوض کنیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عالی بود امیدوارم که خداوند در این راه بسیار باارزش به همه ما کمک ویاری کند تا همه بشویم انچه که خدا میخواهد وشایسته ان هستیم